Strona główna

Aktualności

Zajęcia stałe

Galeria zdjęć

Kontakt

Aktualność numer 515


Zaproszenie na promocję ksiażki !


Zapraszamy na promocję niezwykłej książki z ogromną dawką sensacji historyka A. Węsierskiego pt. Toksyczna agentura, t. 2, Toruń 2020. W innych czasach zapewne publikacja znalazłaby się na indeksie książek zakazanych. Dzisiaj po latach badacz ujawnia najpilniej strzeżone sekrety PRL a konkretnie tożsamość konfidentów bezpieki z terenu powiatu chojnickiego i nie tylko.

Badacz uważa, że na terenie powiatu chojnickiego w okresie 1945 – 1990 uwikłanych  we współpracę z bezpieką mogło być od 1500 do 1800 osób z terenu omawianego powiatu. W Toksycznej agenturze uważny czytelnik będzie mógł poznać nie tylko tożsamość delatorów, ale również szkodliwość ich działania oraz osoby na które złożyli donosy z powiatu chojnickiego. Wielu z nich dzięki swojemu niecnemu procederowi zrobiło zawrotne kariery, dorobiło się sporych fortun, wielu uwłaszczyło się w procesie transformacji i piastowali bądź piastują intratne stanowiska w jednostkach samorządowych, spółkach Skarbu Państwa itp..
Publikacja pt. Toksyczna agentura, t. 2, która ukaże się we wrześniu jest pozycją niezwykłą, ponieważ jest książką naukową znakomicie podpartą dokumentami archiwalnymi w postaci chociażby zobowiązań współpracy z bezpieką, pokwitowaniem odbioru gotówki, kwestionariuszami osobowymi i wieloma innymi dokumentami, które dokumentują w sposób niezwykle wiarygodny ustalenia autora.


Dodano: 1 wrz 2020

Ostatnia edycja: 1 wrz 2020