Lato z Baśką

Kazimierz Narloch wygrywa Lato z Baśką o Grand Prix Konarzyn.

24 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Konarzynach, odbył się V turniej sportowy o Grand Prix Konarzyn. W turnieju zwyciężył Marek Cherek oraz zespół Stokrotki Chojnice.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce. Turniej wygrał Marek Cherek, który wyprzedził  Romana Cyborowskiego – Byki Chojnice oraz Tadeusza Kiedrowskiego – Tury Chojnice. Drużynowo zwyciężył zespół Stokrotki Chojnice, który wyprzedził Orły Klawkowo i Byki Chojnice.

Grand Prix Konarzyn – Lato z Baśką, wygrał Kazimierz Narloch – Borawiacy Chojnice, który wyprzedził Jana Słomińskiego – Borawiacy Chojnice oraz Mirosławę Chrapkowską – Sami Swoi Konarzyny. Kolejne miejsca zajęli: Czesław Jaśkiewicz – Stokrotki Chojnice, Alfred Kosecki – Chojny Chojnice, Zdzisław Czarnowski – Skowronki Kinice, Roman Cyborowski – Byki Chojnice, Józef Wysocki – Chojny Chojnice, Kazimierz Trześniewski – Borawiacy Chojnice, Franciszek Borzych – Orły Klawkowo.

W rywalizacji pań, zwyciężyła Mirosława Chrapkowska – Sami Swoi Konarzyny, która wyprzedziła Halinę Tandecką – Sami Swoi Konarzyny oraz Małgorzatę Modrzejewską - Kruszyny

W rywalizacji zespołów, zwyciężyli Borawiacy Chojnice - kpt. Kazimierz Trześniewski, Franciszek Kortas, Kazimierz Narloch, Jan Słomiński. Drugie miejsce zajął zespół Chojny Chojnice. Na trzecim miejscy rywalizację ukończyły Orły Klawkowo. Miejsca po za podium zajęły następujące zespoły: Sami Swoi Konarzyny, Byki Chojnice, Skowronki Kinice, Stokrotki Chojnice, Neńcusie Chojnice.

Podsumowanie Konarzyńskiej Ligi Baśki, nastąpi 8 października 2016 roku o godz. 16, turniejem o Puchar Gminy Konarzyny.

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Konarzyny - Jacek Warsiński

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Marlena Bakhaus

Organizator, Gminny Ośrodek Kultury w Konarzynach serdecznie zaprasza na turniej wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje. Patronat nad Grand Prix Konarzyn i oprawę sędziowską, zapewnia Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.

Na turniej zapraszają czołowe baśkarki z Konarzyn - Halina Tandecka i Mirosława Chrapkowska, które zapraszają do udziału i sportowej rywalizacji.

Dodano: 28 wrz 2016

Ostatnia edycja: 28 wrz 2016